נמצאו 3 עסקים שישמחו לתת לך הלוואה בריבית עוד היום!

כאשר אנו זקוקים לכסף בדחיפות, לכל מטרה, אנו מחפשים אחר הלוואה בריבית נמוכה. אנשים רבים עשויים להזדקק להלוואה בנסיבות שונות. למשל אם נפלו עלינו הוצאות רבות ונקלענו למינוס בבנק אשר צובר ריביות גבוהות, נוכל לכסות אותו באמצעות הלוואה בריבית נמוכה; אם נרצה סכום כסף לצורך הפקת מסיבת חתונה; הלוואה לצורך טיול מסביב לעולם; הלוואה לרכישת רכב; הלוואה להשקעה בעסק; הלוואה לצורך שיפוצים… לא משנה מהי מטרת הלוואה, לכל אדם יש את הנסיבות שלו, אך כולנו רוצים הלוואות משתלמת, כלומר הלוואה בריבית נמוכה.

היכן מקבלים הלוואה?

בימי קדם כאשר נזקקנו להלוואה הלכנו אל המלווה בריבית וביקשנו ממנו את ההלוואה. הוא העניק לנו את הכסף שביקשנו אך נדרשנו להחזיר לו סכום הגבוה מהסכום שהעניק לנו, זוהי הריבית אשר נחשבת למחיר ההלוואה. לא הרבה השתנה מאז אותם הימים, רק היום המלווה בריבית הוא בדרך כלל אינו אדם פרטי אלא גוף פיננסי מסודר אשר מעניק הלוואות. המלווה בריבית התחלף בבנקים וחברות פיננסיות שונות, היום ניתן לקבל הלוואה בריבית נמוכה גם בבנקים וגם במסגרת חוץ בנקאית.

בשנים האחרונות התרחשו בישראל רפורמות שונות אשר הביאו לעליית ההלוואות ומסגרות האשראי החוץ בנקאיות. הרפורמות התחילו לפני כחמש עשרה שנה והן נועדו להקטין את ריכוזיות הבנקים. התוצאה היא תחרות גדולה יותר בשוק האשראי וההלוואות. אם בעבר הבנק היו המלווה בריבית היחידי שפעל באופן חוקי ותחת פיקוח, היום ישנן אלטרנטיבות רבות עבור הצרכן אשר נזקק להלוואה.
ריבוי האפשרויות, כלומר ריבוי התחרות, מאפשר לצרכנים הנזקקים להלוואה ליהנות מאפשרויות רבות ולמצוא הלוואה בריבת נמוכה.

מאפייני ההלוואה

כאשר זקוקים להלוואה חשוב לנו לבדוק את כל מאפייני ההלוואה. אנו כמובן מחפשים הלוואה בריבית נמוכה, אך כל גוף עשוי להציע לנו תנאים אחרים ועלינו לערוך השוואות. להלן כמה מאפיינים ונקודות שצריך לקחת בחשבון:

סכום ההלוואה – ישנם אנשים הזקוקים להלוואה קטנה של כמה אלפי שקלים, אחרים זקוקים לכמה עשרות או מאות אלפי שקלים. יש למצוא מלווה בריבית אשר מוכן להלוות לכם את הסכום שאתם מבקשים.
ביטחונות – בדרך כלל הגופים המלווים מבקשים ביטחונות תמורות ההלוואה. הם עשויים לדרוש חתימה של ערבים או בטחונות מסוגים שונים, כמו למשל משכון הבית, על מנת להפחית את הסיכון. במידה ולא תעמדו בסכומי ההלוואה הם יוכלו לתבוע מכם את הנכס שהוצב כביטחון. כל מלווה בריבית עשוי לדרוש ביטחונות מסוגים שונים וככל שסכום ההלוואה עולה כך ידרשו יותר ביטחונות. הלוואות קטנות תוכלו לקבל אפילו ללא ביטחונות, או לכל היותר תמורת שייקים דחויים, אך במקרים אחרים תזדקקו להלוואות.
תקופת הפירעון – כאשר מקבלים הלוואה נקבע הסדר תשלומים המגדיר את פרק הזמן שבו עליכם לפרוע את ההלוואה, בדרך כלל בתשלומים חודשיים. בדרך כלל, ככל שפרק הזמן ארוך יותר כך הריבית יותר גבוהה, לכן כאשר תרצו ליהנות מהלוואה בריבית נמוכה, בדרך כלל תידרשו להחזירה במהירות.
תקופת גרייס – הלוואה בריבית נמוכה בדרך כלל נפרעת בתשלומים חודשים. אך לפעמים ניתן להגיע להסדר של תקופת גרייס אשר דוחה את התשלום הראשון למשך כמה חודשים. למשל אם אתם רוצים הלוואה לצורך הצטיידות בסחורה, אתם יודעים שבסופו של דבר תמכרו את הסחורה ותוכלו לפרוע את ההלוואה ועוד להישאר ברווח, אך זה ייקח לכם כמה חודשים. במקרה שכזה תקופת גרייס היא הכלי שאתם צריכים.

הלוואה בריבית נמוכה, קבועה או משתנה?

כאשר אתם מחפשים הלוואה, כדאי שתשימו לב היטב לתנאי הריבית, כלומר האם הריבית היא קבועה או ריבית משתנה. במידה ומדובר בהלוואה בריבית קבועה אשר אינה צמודה למדד, תוכלו ליהנות מהחזרים קבועים וידועים מראש לכל אורך תקופת ההחזר של ההלוואה. זוהי לא בהכרח ההלוואה המשתלמת ביותר, אך ניתן להגיד שרמת הסיכון נמוכה. אך הלוואה בריבית קבועה יכולה להיות גם צמודה למדד. במקרה שכזה הקרן הלא מסולקת עשויה לעלות או לרדת בהתאם לשינוי במדד.
הלוואה בריבית משתנה היא הלוואה מאוד נפוצה בהלוואות לטווח ארוך, כאשר בדרך כלל אתם נהנים מהלוואה בריבית נמוכה בתקופה הראשונה, אך לאורך זמן הריבית עולה. הלוואה שכזו עשויה להתאים למשכנתה.

היכן כדאי לבקש הלוואה?

מי שמחפש הלוואה בריבית נמוכה בוודאי שואל את עצמו היכן כדאי לבקש את ההלוואה, האם לפנות לבנק או האם לפנות לגוף מלווה בריבית במסגרת החוץ בנקאית. בסופו של דבר עליכם לערוך השוואה של תנאי ההלוואה ולראות מה הכי משתלם עבורכם, כלומר היכן מציעים לכם את התנאים הכי טובים. אבל הרשו לנו להאיר לכם על זווית נוספת בכל הנוגע להלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות. הבנקים נוטים להיות זהירים יותר ולכן מפעילים מדיניות הלוואות קשוחה יותר הכוללת בקשת ערבויות. לעומת זאת הלוואות במסגרת החוץ בנקאית יכולות להתבצע בצורה מהירה יותר וללא ביטחונות. במקרים רבים זהו גם פתרון עבור מסורבי הבנקים אשר זקוקים להלוואה.

לראש העמוד